Výhody a nevýhody krmiva pre psov lisovaného za studena

Krmivo pre psov lisované za studena sa vyrába alternatívnym spôsobom varenia, pri ktorom sa granule lisujú za studena pri nízkej teplote, zvyčajne v rozmedzí 45 až 80 stupňov Celzia. 

Na rozdiel od štandardných granúl si krmivo lisované za studena môže zachovať podstatne viac živín, pretože pri varení bežných granúl sa používajú extrémne vysoké teploty, ktoré často zničia všetky potrebné vitamíny. 

Približne 95 % súčasných komerčných krmív pre psov sa vyrába tzv. extrudovaním, ktoré je pohodlnejšie a cenovo dostupnejšie. 

Výhody krmiva pre psy lisovaného za studena

Krmivá pre psov vyrobené metódou lisovania za studena ponúkajú nasledujúce výhody, ktoré si vy aj váš pes určite zamilujete:

Najbližšie k surovej strave 

Krmivo pre psov lisované za studena patrí medzi najlepšie suché alternatívy surovej stravy, ktoré môžete nájsť, a to všetko vďaka tomu, že sa vyrába z podobných prírodných surovín. Pravdou je, že mnohí ľudia naozaj nemôžu dávať svojim domácim miláčikom surovú stravu každý deň. 

Jednak je to drahé a jednak nepraktické. Takisto každodenná manipulácia so surovým mäsom môže predstavovať riziko pre deti, tehotné ženy, starších ľudí a osoby so zníženou imunitou. 

Technikou lisovania za studena sa možno zbaviť týchto nebezpečenstiev a zároveň zachovať všetky živiny, ktoré sa nachádzajú v surových zložkách, medzi ktoré patria vitamíny, antioxidanty, tuky, vláknina a enzýmy citlivé na teplo. Vďaka bohatej chuti za studena lisovaných granúl je to skvelá voľba, ak máte vyberavého jedáka alebo jedáka, ktorý uprednostňuje surové mäso pred tradičnou suchou stravou. 

Vyšší obsah živín 

Varenie pri nižších teplotách môže pomôcť zachovať prirodzené živiny, vitamíny a škrob. Keď sa zložky krmiva pre domáce zvieratá varia pri vysokých teplotách, dochádza k rozkladu vitamínov, vlákniny, bielkovín a ďalších živín. Tým sa krmivo stáva ťažšie stráviteľným a menej výživným. Varenie pri nízkych teplotách môže pomôcť zachovať živiny a vytvoriť zdravšie krmivo pre vaše milované domáce zvieratá.

Príspevky z rovnakej kategórie: