Výhody a nevýhody betónového kvetináča

Kontajnerové záhradkárstvo vám umožní vysadiť množstvo odrôd kvetov, zeleniny, byliniek, papradia, kríkov alebo stromov s obmedzeným priestorom. Ak máte väčšiu záhradu, dodáva to vašim rastlinám aj určitú mobilitu. Hoci ako kvetináče možno použiť takmer čokoľvek a každý druh nádob má svoje vlastné výhody a nevýhody, betónové nádoby môžu byť najlepšou voľbou pre tie stromy a väčšie rastliny, ktoré nemáte v pláne premiestňovať

Skôr ako si tieto betónové hrnce kúpite, bolo by dobré oboznámiť sa s ich silnými a slabými stránkami.

Tieto všestranné a prispôsobiteľné kvetináče sú nevyhnutnými sponkami, ktoré môžete pridať na svoj dvor.

Výhody

Množstvo možností   

Betónové kvetináče Miravila (https://www.miravila.com/hr/) sú k dispozícii v širokej škále štýlov, veľkostí, vzorov a dizajnov, z ktorých si môžete vybrať. Nezáleží na tom, či chcete niečo, čo má trochu väčší charakter, alebo sa chcete uspokojiť s niečím kurióznym a malým. Môžete si byť istí, že existuje veľa možností, ktoré môžete zvážiť.   

Dokonalá dekorácia 

Betón môžete zafarbiť alebo natrieť a vytvoriť tak celý rad dekoratívnych efektov. Ak sa rozhodnete nechať ho holý, betónové kvetináče môžu tiež získať machový a zostarnutý vzhľad, aby ste dosiahli klasickejší a prirodzenejší vzhľad. Betónové kvetináče sú na rozdiel od plastových zvyčajne vybavené niektorými dekoratívnymi prvkami. V prípade, že si chcete svoje betónové nádoby ešte viac prispôsobiť, môžete na vonkajší povrch pridať aj mozaikové dlaždice, ktoré dodajú niekoľko vzrušujúcich farebných akcentov. 

Sú odolné   

Nie je tajomstvom, že betón je odolný a pevný materiál a nie ako plastové alebo drevené nádoby, ktoré majú tendenciu časom krehnúť alebo hniť, môžete očakávať, že betón vydrží niekoľko rokov. Keďže betón je ťažký materiál, je menej pravdepodobné, že sa betónový kvetináč prevráti pri silnom poryve vetra alebo ho náhodne zhodí kosačka, deti alebo domáce zvieratá. Ak žijete v oblasti s vlhkým podnebím, betón nezničí ani dlhodobá vlhkosť alebo dážď.   

Príspevky z rovnakej kategórie: