Tipy na starostlivosť a údržbu tlačových kaziet HP

Tlačové kazety HP nie sú lacné. V skutočnosti patria medzi najdrahší spotrebný materiál vo väčšine kancelárií a domácností. Dobrou správou je, že existuje niekoľko overených a osvedčených spôsobov, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť kazety do tlačiarne. 

Dokonalým vyvážením starostlivosti a údržby môžete predchádzať menším i väčším problémom s kazetami do tlačiarne. 

Starostlivosť o tlačové kazety HP pred inštaláciou 

Inštalácia kazety do tlačiarne sa môže zdať jednoduchá. Nakoniec ho stačí vložiť do vyhradeného priestoru na atramentovej tlačiarni. Pred inštaláciou kazety do tlačiarne je však potrebné dodržať niekoľko ďalších štandardných pokynov. 

Tlačové kazety HP nie sú lacné.

Pred inštaláciou kazety starostlivo skontrolujte, či nie je poškodená. Skontrolujte, či je plastová tyč alebo svorka kazety správne zaistená. Možno bude potrebné najprv odstrániť plastovú pásku, ktorá zakrýva svorku a odvzdušňovač.

Kazetu dobre pretrepte, aby sa atrament lepšie naplnil. Môžete tiež skúsiť niekoľkokrát jemne poklepať na tvrdý povrch. Skontrolujte zlatý kontaktný čip na kazete, ktorý často nájdete na boku. Tento elektrický komponent umožňuje tlačovému zariadeniu zhromažďovať údaje o aktuálnej hladine atramentu. 

Ak sa náhodne dotknete zlatého kontaktného čipu alebo na ňom nájdete škrabance, nečistoty alebo prach, utrite ho handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. 

Starostlivosť o tlačové kazety počas inštalácie  

Rôzne kazety do tlačiarní HP sa inštalujú podľa rôznych postupov. Dbajte na to, aby ste si prečítali návod na použitie vašej tlačiarne. Ak nie je k dispozícii žiadna príručka, môžete si na internete vyhľadať verziu vo formáte PDF. Môžete si tiež pozrieť video na YouTube o tom, ako nainštalovať kazetu. Stačí spustiť vyhľadávanie pomocou modelu vašej tlačiarne. 

Kazeta do tlačiarne musí ľahko zapadnúť. Nikdy ju nevsúvajte násilím, pretože by ste mohli poškodiť kontaktné miesto alebo dokonca uvoľniť ďalší rovnako drahý spotrebný materiál tlačiarne, tlačovú hlavu. 

Pred inštaláciou alebo vybratím kaziet do tlačiarne HP nezabudnite tlačiareň vypnúť. Tlačiareň vypnite pomocou tlačidla napájania. Tlačiareň sa tak vráti do pôvodnej polohy, kde bude chránená pred vyschnutím. 

Tipy na skladovanie tlačových kaziet 

Mnohí ľudia často robia chybu, že nekupujú náplne do tlačiarní vo veľkom, aj keď tlačia pravidelne. Neuvedomujú si, že ak si kúpia viacnásobné balenie, môžu ušetriť viac nákladov na výmenu atramentu.

Ak však máte nejaké kazety navyše, je dôležité ich správne skladovať. Nižšie uvádzame niekoľko štandardných pokynov, ktoré je potrebné dodržiavať pri skladovaní a ochrane kaziet do tlačiarne:

  • Trysku čiastočne použitej kazety zakryte polyetylénom, aby sa vytvoril vzduchotesný priestor. V prípade potreby oblepte kryt lepiacou páskou.
  • Kazety do tlačiarne by ste nikdy nemali skladovať dlhší čas. Uistite sa, že poznáte dátum jej exspirácie, ktorý sa často nachádza na štítku alebo je uvedený v popise výrobku na internete. 
  • Kazety do tlačiarne HP skladujte na tmavom mieste. Nikdy ich nenechávajte vystavené extrémnemu chladu alebo teplu, ani ich neskladujte v horúcom vozidle. 

Príspevky z rovnakej kategórie: