Najlepšie možnosti pre najlepšie kúpele Laško 

Už ste niekedy počuli o zázrakoch kúpeľov Laško? Ak ste o nich ešte nepočuli, potom ste na správnom mieste. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o krásach Laška a o úžasných kúpeľných možnostiach v tejto oblasti. 

Letmý pohľad na Laško 

Príjemné mestečko Laško sa nachádza priamo na dolnom toku rieky Savinja. Nachádza sa v nadmorskej výške 228 metrov nad morom, takmer v srdci Slovinska. 

Idylické mestečko je známe bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom, mimoriadnymi prírodnými darmi a pestrým turistickým, športovým a kultúrnym pulzom počas celého roka.

Ak sa náhodou vyberiete do Laška za wellness a oddychom, určite vás poteší, že nech sa vyberiete kamkoľvek, výber vám neutečie.

Laško sa prvýkrát spomína v roku 1227 ako trh a mestom sa stalo až v roku 1972 pri príležitosti 700. výročia založenia. Osídlenie dnešného Laska siaha ďaleko do histórie. Jadro starého mesta sa nachádza priamo pod svahom vrchu Hum, ktorý je veľmi obľúbeným a krásnym turistickým cieľom. 

Mesto Láško so svojím vzdialeným i blízkym okolím ponúka nekonečné možnosti na rôzne návštevy, výlety, ale aj jednoduché prechádzky. Za návštevu stoja aj kostoly roztrúsené po okolí, vrátane pozostatkov kartuziánskeho kláštora Jurklošter. 

Ak sa vyberiete na koniec údolia Rečice, je to tiež ideálny vyhliadkový bod na obdivovanie majstrovského diela z dielne architekta Plečnika zhotoveného na pamiatku biskupa A. M. Slomšeka. Medzitým etnograficky upravená usadlosť Antona Askera, známeho básnika balád, nachádzajúca sa priamo na vrchole kúpeľov Laško nikdy neprestane lákať návštevníkov. 

Ak sa náhodou vyberiete do Laška za wellness a oddychom, určite vás poteší, že nech sa vyberiete kamkoľvek, výber vám neutečie. Tu sú niektoré z najlepších možností, ktoré môžete zvážiť, ak hľadáte kúpele v tejto oblasti. 

Kúpele Dolenjske Toplice 

V kúpeľoch Dolenjske Toplice si môžete vybrať z bohatej ponuky kozmetických a wellness procedúr. Termálne kúpele v kúpeľoch sú najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú využiť výhody a liečivé účinky termálnych vôd. Práve preto sú kúpele nepretržite jedným z najlepších cieľov turistov z rôznych častí Európy už mnoho storočí.

Thermana Lasko ako jedno z najmodernejších termálnych centier v Slovinsku ponúka dokonalý zážitok z relaxu a kúpania priamo pod výraznou sklenenou kupolou.

Terme Olimia

Termy Olimia sa nachádzajú v Podčetrtku a väčšina z vás o nich už pravdepodobne počula. Patrí medzi najoceňovanejšie wellness destinácie v Slovinsku a chýr o ňom sa už šíri aj za hranicami krajiny. 

Wellness Orhidelia je naďalej považovaný za jeden z najlepších wellness komplexov na slovinskej pôde, kde sa návštevníci môžu nechať rozmaznávať na rôznych pohodlných masážnych lôžkach a v saunách a užívať si kúpanie v bazénoch naplnených termálnou vodou. 

V kúpeľoch Armonia si môžete vybrať aj z masáže tváre, nôh a tela, masáže horúcimi kameňmi, čokoládou a vínom, a dokonca aj z masáží z rôznych krajín s použitím byliniek a aromatických olejov. 

Rimske Terme 

Rimské kúpele sa nachádzajú priamo v Rimských Topliciach a ich hodnota je známa už od nepamäti. Práve tu Rimania vybudovali vôbec prvé bazény so studenou a teplou vodou. Po dlhé stáročia prichádzali do týchto kúpeľov Laško vysokopostavení dôstojníci v armáde a korunované hlavy za wellnessom a rozmaznávaním. 

Dnes termálne kúpele otvorili svoje brány širokej verejnosti. Ako prejav úcty k dlhej histórii a tradícii sú všetky usporiadané a navrhnuté podľa vzoru pôvodných termálnych kúpeľov Rimanov. 

Terme a Wellness Lifeclass

Termy a wellness Lifeclass nájdete v známom turistickom letovisku Portorož. Ak sa vyberiete na terasy tohto zariadenia, naskytne sa vám úžasný výhľad na Piranský záliv aj na samotný Portorož.

Centrum je vybavené aj termálnymi bazénmi, v ktorých sa nachádzajú vírivky. K dispozícii je aj priestor s rozlohou 1000 m2, ktorý je kompletne venovaný siedmim rôznym druhom sáun, centrum thajských masáží, ajurvédske centrum a centrum thalassoterapie. 

Terme 3000 Moravske Toplice

Zvláštnosťou týchto kúpeľov v Lašku sú čierne minerálne termálne vody. Stačí jeden pohľad a budete mať pocit, že sa ponárate priamo do tmavého bazéna, ktorého dno vôbec nevidíte. 

Aj keď vás to možno vôbec neohromí, ba ani neláka, pravdou je, že táto voda ponúka úžasné účinky pri rehabilitácii pohybového aparátu a reumatizme. 

Tieto kúpele Laško vám ponúkajú možnosť vybrať si zo 118 wellness procedúr a 40 rôznych liečebných postupov, čo z nich robí skvelú voľbu. 

Návštevníci týchto priestorov si môžu vychutnať masáže, pri ktorých sa používajú produkty na báze piva, a pivné kúpele, ktoré zaručene hydratujú a vyživujú pokožku.

Thermana Laško

Thermana Lasko ako jedno z najmodernejších termálnych centier v Slovinsku ponúka dokonalý zážitok z relaxu a kúpania priamo pod výraznou sklenenou kupolou. Kúpeľné procedúry sú tu spojené s miestnou pivovarníckou tradíciou, čo sa odráža v noblesných pivných wellness programoch. 

Návštevníci týchto priestorov si môžu vychutnať masáže, pri ktorých sa používajú produkty na báze piva, a pivné kúpele, ktoré zaručene hydratujú a vyživujú pokožku. Vybrať si môžete aj konopné kúpele a masáže, medové a soľné procedúry, čokoládové a kokosové kúpele a ďalšie zaujímavé služby.

Wellness Elegans

V hoteli Elegans, ktorý sa nachádza na Brde pri Kranji, sa pred časom otvoril novo zrekonštruovaný Wellness Elegans. Nájdete tu úplne prvú zasneženú miestnosť, kde si môžete rozprúdiť krv v žilách a omladiť sa. K dispozícii je aj pestrá paleta miestností a sáun určených na relaxáciu. 

Jednou zo špecialít, ktorú by ste mali vyskúšať, je aj zážitková sprcha, v ktorej sila vody prostredníctvom rôznych svetelných efektov predstavuje štyri ročné obdobia. 

K dispozícii je aj rituál Hamma, ktorý zahŕňa masáž, mydlenie a peeling na vyhrievanom mramorovom stole. Ten je založený na zahrievaní vášho tela pomocou vysokej vlhkosti vzduchu a pary. 

Wellness Ziva

Wellness Živa sú kúpele Laško, ktoré sa nachádzajú v Blede, jednom z najčarovnejších miest Slovinska. Krajina so šumiacim jazerom a jedinečným hradom pripomínajúcim dávnu minulosť je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú počas víkendu dopriať pohodu. 

Vidíte, že v Kúpeľoch Laško sa vždy nájde niečo pre každú potrebu, takže si môžete byť istí, že dostanete presne to, čo hľadáte. 

Príspevky z rovnakej kategórie: