Rodinné aktivity, vďaka ktorým sú nehnuteľnosti v Celje populárne 

Celje je tretie najväčšie slovinské mesto, ktoré sa môže pochváliť príjemnou atmosférou starého mesta a nádherným výhľadom, kamkoľvek sa pozriete. Krása tohto miesta a všetky jeho atrakcie sú dôvodom prudko rastúceho dopytu po nehnuteľnostiach v Celje.

Rimania postavili Celje ako Celia v 1. storočí nášho letopočtu. Bolo to husto osídlené a prosperujúce opevnené mesto ležiace na rímskej ceste vedúcej do Panónie z Akvileje k rieke Savinja, vzdialené 74 km severovýchodne od hlavného mesta Ľubľany. 

Celje, vyslovované tselyeh, zažilo v stredoveku svoje druhé slávne obdobie ako kniežatstvo pod vládou bohatých grófov z Celje. Od roku 1456 do roku 1918 tu vládli Habsburgovci. 

Ak hľadáte nový objekt pre svoju rodinu, tu je niekoľko zábavných a pre deti vhodných aktivít, ktoré na vás čakajú v Celje:

Celje je tretie najväčšie slovinské mesto, ktoré sa môže pochváliť príjemnou atmosférou starého mesta a nádherným výhľadom, kamkoľvek sa pozriete.

Preskúmajte hrad Celje  

Nádherný stredoveký hrad Celje stojí na kopci v srdci mesta. Celjský hrad je najlepším miestom, odkiaľ sa vám naskytne malebný výhľad na celé mesto. Nachádza sa tu aj množstvo historických exponátov, ktoré sa vám a vašim deťom budú páčiť. 

Vydajte sa na jazdu lanovkou na Celje 

Celje je známa lanovka, ktorá premáva medzi hradom Celje a centrom mesta. Jazda lanovkou vám poskytne jedinečný pohľad na mesto a jeho nádherné výhľady. 

Návšteva múzeí  

Nehnuteľnosti v Celje sa nachádzajú aj kúsok od rôznych múzeí v okolí, ako je Galéria umenia Celje, Prírodovedné múzeum Celje a Slovinské národné múzeum, kde sa deti môžu dozvedieť viac o oblasti a ďalších zaujímavých objavoch. 

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Nájdite najlepšie nehnuteľnosti v Slovinsku v blízkosti  Portoroža a Piranu

Portorož a Piran sú dve z najhorúcejších lokalít medzi miestnymi obyvateľmi a cudzincami, ktorí hľadajú nehnuteľnosti v Slovinsku. Samozrejme, nikto sa im nemôže čudovať.

Strávte čas v Regionálnom múzeu v Celje 

V krásnej renesančnej budove v Starom meste sídli Krajinské múzeum v Celje. Múzeum je kronikou bohatej histórie mesta a ponúka niekoľko zaujímavých exponátov. 

Nechajte sa rozmaznávať v termálnych kúpeľoch Celje   

Nie nadarmo si termálne kúpele Celje obľúbili domáci aj zahraniční návštevníci. Tieto kúpele ponúkajú široký výber kúpeľných procedúr, sáun a bazénov pre dokonalý oddych a relaxáciu. 

Zábava so zvieratami v ZOO Celje 

Zoo Celje sa nachádza v parku Zlatarsko jezero a je domovom viacerých zvierat vrátane medveďov, tigrov a levov. V zoologickej záhrade sú k dispozícii aj vzdelávacie exponáty, ktoré deti zabavia a zároveň sa niečo naučia. 

Vyskúšajte snowboarding a lyžovanie   

Pravdepodobne jedným z hlavných dôvodov, prečo je trh s nehnuteľnosťami v Celje na vzostupe, sú početné lyžiarske strediská v oblasti, ako napríklad Kope, Rogla a Pohorje. Tieto lyžiarske strediská ponúkajú rôzne trate, ktoré sú určené pre všetky úrovne snowboardistov a lyžiarov. 

Cyklistika a turistika v Celje  

Vďaka svojej strategickej polohe v slovinských Alpách ponúka Celje aj množstvo cyklistických a turistických trás. Nezabudnite sa vydať do pohoria Celje a pozrieť si panoramatické výhľady na vlastné oči. 

Potulky po starom meste 

Staré mesto Celje je pôvabná a malebná pešia zóna, kde môžete obdivovať niektoré historické pamiatky a budovy. Medzi atrakcie, ktoré musíte navštíviť, patrí Stará radnica, Pútnický kostol Márie Hilfovej a Katedrála v Celje

Nájdite si najlepšiu nehnuteľnosť v Celje a umožnite celej rodine užiť si všetky tieto aktivity! 

Príspevky z rovnakej kategórie: