Tipy na nakupovanie motokrosových prilieb

Z tohto dôvodu musíte počas jazdy nosiť správnu motokrosovú prilbu. Je však dôležité si uvedomiť, že tieto prilby nie sú rovnaké ako tie, ktoré nosíte pri jazde na bežnom motocykli.

Aby sme vám uľahčili hľadanie, prinášame vám niekoľko užitočných tipov, ako nájsť správnu motokrosovú prilbu na vaše ďalšie vzrušujúce dobrodružstvo v prírode!

Tieto špeciálne prilby sa dodávajú s hľadím a robustným vonkajším povrchom, ktorý odráža letiace predmety.

Typy motokrosových prilieb

Motokrosová prilba je navrhnutá tak, aby poskytovala ochranu pred rôznymi vplyvmi, ako sú nečistoty, kamene a iné úlomky. Na druhej strane je hlavným účelom motocyklových prilieb ochrana pred nárazmi a rýchlosťou. Tieto prilby majú elegantný aerodynamický dizajn, ktorý pomáha znižovať odpor vetra. 

Nie je to však potrebné pri každej plavbe divočinou. Motokrosová prilba je v porovnaní s motocyklovými prilbami aj trochu objemnejšia. Tieto špeciálne prilby sa dodávajú s hľadím a robustným vonkajším povrchom, ktorý odráža letiace predmety. 

Prečítajte si aj nasledujúci článok: Ako si vybrať najlepšie motorkárske bundy a odevy

V momente, keď jazdíte na motocykli, vystavujete sa aj teplu, vetru, dažďu a dokonca aj možným haváriám. Najlepšie bundy a obleky na motorku sú popri prilbe ako váš druhý najlepší priateľ.

Motokrosová prilba nie je na rozdiel od motocyklových prilieb utesnená, aby mal jazdec viac priestoru na dýchanie. Motokrosová prilba sa dodáva aj s chráničmi brady, ktoré dobre chránia dolnú polovicu tváre. 

Ak sa plánujete venovať len motokrosu, odporúčame vám zaobstarať si kvalitnú motokrosovú prilbu. Ak však radi jazdíte aj na motocykli, môžete ešte zvážiť zaobstaranie prilby pre duálne športy. 

Športová prilba pre duálne športy kombinuje podporu a pohodlie motokrosovej prilby s ochranou proti nárazu a funkčnosťou motocyklových prilieb. Motocyklové prilby by sa nikdy nemali používať na motokros. Je nevyhnutné, aby ste si zaobstarali správny druh prilby na motokrosové aktivity. 

Ako si vybrať správnu motokrosovú prilbu

Pri výbere motokrosovej prilby nezabudnite zvážiť nasledujúce faktory:

Bluetooth kompatibilita

Motokrosová prilba musí umožňovať používanie komunikátora Bluetooth. Toto zariadenie sa pripevňuje na bočnú stranu prilby a umožňuje vám používať hlas na bezdrôtové pripojenie k mobilnému zariadeniu. Stačí, ak do prijímača prehovoríte a spustíte rádio s niektorým zo spolujazdcov, prehráte si obľúbené skladby alebo vytočíte hovor.

Príspevky z rovnakej kategórie: