Vyberte správne sezónne podlahové rohože

Rohože do auta

Sezónne rohože do auta sú viac ako len jednoduchá dekorácia. Správne podlahové rohože nielen že vyzerajú skvelo, ale taktiež chránia vaše vozidlo pred nečistotami, špinou, vlhkosťou a cestnou soľou. Nie je to len o zachovaní čo najdlhšej životnosti vášho koberca v aute. Rohože tiež chránia proti vzniku korózii počas celej životnosti vášho vozidla.

Pri výbere a nakupovaní pre vás tých najlepších sezónnych rohoží musíte byť pripravení na rôzne zmeny poveternostných podmienok, aby ste následne mohli jednoduchšie riešiť problémy ktoré vám príroda nadelí.

Rohože do auta na zimu

V momente, kedy dochádza k horšiemu počasiu, budete musieť nainštalovať rohože na podlahu vášho auta, ktoré v takýchto podmienkach budú využívane o niečo intenzívnejšie, aby udržali vašu podlahu stále v dobrom stave. Tieto zimné rohože sú vyrobené z hrubších materiálov. Ale čo je dôležitejšie je to, že nie sú vyrábané po okrajoch s pevným dizajnom ale nahradili ho plastovým alebo gumovým lemom okolo okraja gumové podlahové koberce do auta.

Rohože do auta

To môže zachytiť dážď, špinu, soľ a topiaci sa sneh a zabrániť ich rozliatiu na podlahu auta. Je nevyhnutné, aby ste udržiavali podlahu mimo vlhkosti a zvyškov soli zachytených pod rohožami alebo len sedenie na podlahe mohlo mať dramatický vplyv na to, ako dobre vaše auto odoláva korózii a hrdze v priebehu času.

Rohože do auta na leto

V teplejších letných mesiacoch sa sezónne podlahové rohože pre autá budú veľmi líšiť od zimnej sezóny. Pre laikov, počasie v letných mesiacoch je často veľmi vlhké. Je menej zrážok, s ktorými sa musíte vysporadúvať, a preto budú aj cesty čistejšie ako zvyčajne. To vám umožnuje používať tenšie rohože, ktoré môžu byť pokryté štýlovými textíliami, ktoré ladia s interiérovým kobercom vášho vozidla.Tieto letné rohože sú však nielen jednoduché s dobrým vzhľadom.

Tkanina, ktorá sa používa pri týchto rohožiach, má háčiky, ktoré udržia každú nečistotu a zabárnia jej šíreniu po celom vozidle. Spodná časť týchto podlahových rohoží je vyrobená z gumy alebo plastu, aby vytvorila odolný a pevný základ.

Orezať kvôli prispôsobeniu

Ďalším dôležitým hľadiskom, ktoré je potrebné mať na pamäti pri nakupovaní automobilových podložiek, je, ako sa hodia do vášho vozidla. Dbajte na to, aby ste vybrali rohož, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre pôdorys Vášho auta. Ak tak neučiníte, skončíte s nedostatočným pokrytím alebo dokonca s objemnou rohožou, ktorá môže zabraňovať vašej nohe, pri brzdení alebo akcelerovaní. Starostlivo vyrobená podložka je dodávaná s montážnymi úchytkami alebo malými otvormi, ktoré umožňujú dokonale zapchanie malými háčikmi na podlahe vášho vozidla. To ich drží na mieste a zabraňuje im pohybovať sa počas jazdy.

Nikdy sa nenechajte ovplyvniť sezónou pri tom ako sa staráte o svoje auto. So správnymi vedomosťami a trochou úsilia môžete nájsť tie najlepšie podlahové rohože, ktoré pomôžu udržiavať čistotu interiéru vášho vozidla.

Prečítajte si článok na tému motorový olej.

Príspevky z rovnakej kategórie: