Výhody a nevýhody reproduktorov Bluetooth

Reproduktory Bluetooth

Reproduktory Bluetooth sú najnovšími doplnkami dnešného bezdrôtového sveta. Tieto reproduktory pracujú na rovnakej Bluetooth technológii, ktorá umožňuje bezdrôtové zdieľanie súborov a hudby na mobilných zariadeniach. Tieto reproduktory ponúkajú špičkový zážitok z počúvania zvuku bez nutnosti použitia káblov. Pokiaľ ide o bezdrôtové technológie, Bluetooth je už možno vo fáze slabnutia, ale ponúka presvedčivý výkon. 

Reproduktory Bluetooth

Stručný prehľad technológie Bluetooth 

Ak máte mobilný telefón, je pravdepodobné, že často používate Bluetooth. Dnes si môžete kúpiť čokoľvek od náhlavných súprav a slúchadiel využívajúcich technológiu Bluetooth. Moderné netbooky a notebooky tiež používajú Bluetooth na bezdrôtové pripojenie rôznych zariadení vrátane malých tlačiarní, slúchadiel a reproduktorov.

TOP 5 – Nejlepší bluetooth reproduktory na trhu 2020

Dve najbežnejšie technológie v bezdrôtových reproduktoroch sú radio frekvenčné alebo vysokofrekvenčné a infračervené. Aj keď majú svoje jedinečné výhody, majú trochu obmedzenú funkčnosť. Napríklad pri rádiovej frekvencii sa niekedy môžu vyskytnúť problémy s príjmom a rušením. Na druhej strane infračervené potrebuje, aby prijímač a zariadenie boli vo vzájomnom súlade, čo obmedzuje prenosnosť.

Medzitým reproduktory Bluetooth môžu pracovať bez priestorových obmedzení za predpokladu, že prijímač a reproduktory sú vo vzdialenosti 30 stôp. Nemusíte sa starať o žiadne nastavenia, pretože spojenie sa vytvorí bezdrôtovo medzi reproduktormi a prijímačom.

Výhody reproduktorov Bluetooth

  • Reproduktory pracujúce na Bluetooth technológii spotrebujú relatívne nízku energiu. Väčšinu času nie je potrebný ťažký externý napájací adaptér, aby fungovali nepretržite. V skutočnosti sú najobľúbenejšie modely napájané iba batériami AA
  • Pretože tento typ reproduktorov môže pracovať bez káblov, nemusíte sa zaoberať ťažkopádnymi adaptérmi a káblami. 
  • Prenosnosť je jednou z najväčších výhod týchto reproduktorov. Väčšina ľudí ich používa ako slúchadlá napríklad , so sebou v kabelkách nosí len malý pár reproduktorov na vonkajšie použitie. Nízka spotreba energie z nich robí ideálnu voľbu pre toto použitie. 
  • Spojenie medzi zariadením a reproduktormi sa vytvára automaticky bez potreby inštalácie. Nie je potrebné hľadať inštalačné CD alebo ovládače. 
  • Ak pôjdete na kemping alebo na piknik s priateľmi, môže sa vám hodiť reproduktor Bluetooth. Bez potreby inštalácie si môžete jednoducho nastaviť a prehrávať svoju obľúbenú hudbu v priebehu niekoľkých minút.

Nevýhody reproduktorov Bluetooth

  • Aby mohli fungovať reproduktory a zariadenia, či už ide o mobilný telefón, laptop alebo hudobný prehrávač, musia byť vo vzdialenosti do 30 metrov.To znamená, že ak budete sedieť v inej miestnosti, budete mať ťažkosti s prehrávanim skladieb. 
  • Pokiaľ ide o dodávku surovej energie, tieto reproduktory nemôžu držať krok s bežnými reproduktormi. Ich zvuk je slabší a chýba mu hĺbka a bohatosť bežných reproduktorov. 
  • Aj keď mnoho zariadení už podporuje Bluetooth, väčšina hudobných prehrávačov ich ešte stále nemá.

Reproduktorov Bluetooth môžete ich tiež použiť ako propagačné produkty. Viac informácií získate kliknutím na odkaz.

Príspevky z rovnakej kategórie: