Najlepšie japonské mestá podľa miestnych

Tokio, Japonsko

Osaka 

Osaka, ako oficiálne hlavné mesto gastronómie v Japonsku, je dynamické a zábavné miesto, ktoré by ste si nikdy nemali nechať ujsť. Rozsiahly výber jedál a intenzívna energia mesta znamenajú len to, že celá vaša osobnosť bude plne spokojná. 

Je zrejmé, že v meste je jedlo to najlepšie, čo môžete robiť, pretože toto je najlepší raj pre jedlo. Podľa miestnych obyvateľov je Osaka známa tromi špeciálnymi druhmi jedál. Patrí sem kushikatsu alebo vyprážané mäso, zelenina a ryby na paličkách; takoyaki alebo vyprážané guľky chobotnice;  alebo okonomiyaki teda palacinky v japonskom štýle.

Osaka, Japonsko
Osaka, Japonsko

Kam by ste teda mali ísť, ak si chcete počas pobytu v Osake pochutnať na lahodnej večeri? Miestni tvrdia, že štvrte Shinsaibashi alebo Dotonbori si zaslúžia miesto v zozname všetkých gastro-milovníkov. Zabavíte sa aj pri prechádzke trhu Kuromon Ichiba. 

Okrem jedla je tu však aj veľa skvelých atrakcií, ktoré môžete navštíviť a vidieť. Aj keď nie sú také populárne ako Tokio alebo Kjóto, preskúmanie tohto mesta vám určite poskytne úžasné chvíle, pretože existuje veľa vecí, ktoré môžete vyskúšať. Miestni obyvatelia dôrazne odporúčajú akvárium v Osake, ktoré je jedným z najväčších akvárií na svete. Miestni ho tiež odporúčajú navštíviť skôr v priebehu dňa, aby ste na danom mieste strávili viac času. Odporúčajú tiež Múzeum histórie v Osake, pretože o Osake je najlepšie sa dozvedieť čo najviac. Miestni tiež tvrdia, že z miesta sa naskytá panoramatický výhľad na neďaleký hrad Osaka. 

Tokio 

Jednoducho neexistuje nudný okamih, keď sa túlate po Tokiu. 23 mestských častí alebo štvrtí má každému čo ponúknuť. Okrem toho, že Tokio predstavuje dynamickú kombináciu súčasnosti, minulosti a budúcnosti, je aj smršťou všetkých zvukov a pamiatok, aké si kedy dokážete predstaviť.

Video: Tokio, Japonsko

Pri spoznávaní mesta vám nikdy nedôjde vzrušenie. Medzi aktivity, ktoré musíte v Tokiu vyskúšať, patria prechádzky po pokojných dláždených uliciach obklopujúcich svätyňu Meiji a stolovanie v reštaurácii Robot kaleidoscope. A najlepšie na tom je, že nech vás nohy zavedú kamkoľvek, môžete ostať pokojný, keď budete vedieť, že Tokio je jedno z najbezpečnejších miest na svete.

Podľa miestnych obyvateľov by si návštevníci Tokia nikdy nemali nechať ujsť bláznivé a skutočne šialené farebné trendy v móde v štvrtiach ako Shibuya a Harajuku.

Príspevky z rovnakej kategórie:

    Nenašli sa žiadne