Efektívne cvičenia pre úzky pás

Cvičenia pre úzky pás

Vysoký cholesterol, cukrovka, vysoký krvný tlak, artritída, apnoe a iné ochorenia povedú k výraznému zníženiu dĺžky života osoby. Aby ste znížili riziko, že budete trpieť týmito stavmi, jedna z prvých vecí, ktoré by ste mali urobiť, je vykonať najlepšie cvičenia pre úzky pás.

Ideálna veľkosť pásu pre priemerného muža by nemala byť viac ako 40 palcov a pre ženy by mala byť menšia ako 35 palcov. Toto meranie bude tiež závisieť od vášho indexu BMI alebo Body Mass Index, ktorý zohľadňuje vašu výšku a hmotnosť. Môžete sa poradiť so svojím lekárom alebo fyzickou zdatnosťou trénera, ktorý vám pomôže nájsť správne cvičenia na zníženie tuku v páse.

Cvičenia pre úzky pás

Nižšie sú uvedené niektoré z najzdravších a časom testovaných cvičení pre úzky pás, ktoré  môžete robiť doma, aby ste začali prirodzene strácať tvrdohlavý tuk.

Bočné skracovačky

Bočné skracovačky sú cvičenia, ktoré sú účinné, pokiaľ ide o sprísnenie týchto svalov okolo brucha. Bočné skracovačky môžu tiež pomôcť stratiť tuk v páse v priebehu niekoľkých dní, keď sa vykonáva pravidelne. Toto cvičenie je trochu ťažké zvládnuť na prvý raz, ale s bežnou praxou, zistíte, že je viac a viac pohodlné ho robiť. Vaše svaly v páse budú tvarované a bez námahy ladené, keď vykonávate bočné skracovačky tak často, ako len môžete. 

Cvičenia pre úzky pás

Bočné skracovačky sú celkom ľahké a jednoduché, pokiaľ ide o sprísnenie týchto svalov okolo brucha. Bočné skracovačky môžu tiež pomôcť stratiť tuk . Cvičenie má dve základné pozície. Môžete začať najprv pravou stranou a potom pokračovať do ľavej strany. Začnite tým, že ležíte na pravej strane potom umiestnite pravú ruku na pravej strane žalúdka. Ako tak urobíte, umiestnite ľavú ruku na ľavé ucho s lakťom smerujúcim k stropu. Vyvíjajte určitý tlak na pravej strane, potom zdvihnite pravú ruku a pravú nohu čo najbližšie k sebe. S touto polohou musí byť hlava čo najbližšie k pravému kolenu. 

Pozícia môže pomôcť pri tónovaní brušných svalov a prirodzene redukovať tuk okolo brucha. Po ukončení cvičenia na pravej strane môžete pokračovať na ľavej strane. Môžete vykonávať každú pozíciu  20 až 30 opakovaní. 

Bočné ohyby 

Bočné ohyby sú cvičenia pre úzky pás, ktoré sú účinné pre vypracovanie svalov v tejto oblasti. Toto cvičenie môže byť vykonané buď v stoji alebo v kresle v priamej polohe. Kolená by mali byť mierne ohnuté a mali by ste mať určitú vzdialenosť medzi nohami, ak to robíte v stoji.

Chyťte nejaké malé váhy do ruk a dotýkajte sa kolien váhami v oboch rukách. Keď sa trochu ohnete, môžete prepínať ruky. To spôsobí určité napätie v brušných svaloch. Môžete vykonávať viac ako 30 až 40 opakovaní denne, aby ste pomohli znížiť prebytočný tuk v oblasti pasu. To sú len dva z najúčinnejších cvičení pre úzky pás. Dajte si ich vyskušať a vychutnať si skvelé výsledky v každom momente!

Príspevky z rovnakej kategórie: